Przejdź do treści

Omówienie 1 i 2 Ksiąg Kronik (BibleProject)

  • przez
Omówienie 1 i 2 Księgi Kronik – film wyprodukowany przez BibleProject

Kroniki ponownie opowiadają całą historię Biblii hebrajskiej, podkreślając przyszłą nadzieję na mesjańskiego Króla i odnowioną świątynię. 

Podobnie jak księgi Samuela i Królów, również 1 i 2 Księgi Kronik zostały napisane jako jedna księga w Biblii Hebrajskiej. Wielu współczesnych czytelników pomija jednak ich lekturę, gdy stwierdzają, że powtarzają one wiele materiałów z poprzednich ksiąg. Czy zatem Kroniki należy czytać? Jak najbardziej!!! I powiemy ci, dlaczego. 

Dotychczasowa Historia 

Księga Kronik jest ostatnią księgą w Biblii Hebrajskiej, ponieważ podsumowuje ciągłą relację między Bogiem a Izraelem poprzez błogosławieństwo Abrahama. Układ Kronik zaprasza czytelnika do zgłębiania historii w każdej części, które ujawniają interesujące szczegóły dotyczące Dawida, Salomona, świątyni Bożej, królów judzkich i tego, jak wszyscy razem współpracują. Kroniki są również doskonałym odniesieniem historycznym dla osób studiujących konkretne fakty z Pisma Świętego. 

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/chronicles/ 

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski