Przejdź do treści

Omówienie Ewangelii Marka (BibleProject)

  • przez
Omówienie Ewangelii Marka – film wyprodukowany przez BibleProject

Jezus nie był królem, którego oczekiwał lud.

Relacja Marka nie stroni od nieoczekiwanej natury przybycia Jezusa na Ziemię, ale również wyjaśnia, że Jezus jest tym, za kogo się podaje: żydowskim Mesjaszem i synem Bożym.

Wielu Żydów miało nadzieję, że Mesjasz przyjdzie, aby obalić Rzymian i rządzić jako król, ale to nie było to, co Jezus zrobił. Przybył, aby służyć i zapoczątkować Królestwo Boże na Ziemi. I nie przyszedł w królewskim autorytecie i władzy – przyszedł pokornie poświęcić swoje życie, aby uratować swój lud.

Kim jest Jezus?

Ewangelia Marka to starannie opracowana opowieść, która stawia przed czytelnikiem pytanie: czy Jezus jest żydowskim Mesjaszem? Marek zamieszcza konkretne szczegóły i historię, aby pokazać mesjański autorytet i tożsamość Jezusa jako syna Bożego. Przedstawia argumenty za tym, kim jest Jezus, a odpowiedź pozostawia czytelnikowi do rozważenia. W co ty zdecydujesz się wierzyć?

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/mark/

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski