Przejdź do treści

Omówienie Ewangelii Mateusza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Ewangelii Mateusza część 1 – film wyprodukowany przez BibleProject

Jezus to Bóg z nami. 

Każda historia Ewangelii podkreśla wyjątkowy punkt widzenia czasów, w których Jezus przebywał na ziemi. Ewangelia Mateusza już w pierwszym zdaniu jasno stwierdza, że Jezus jest wypełnieniem i kontynuacją Pism Hebrajskich. Jest Mesjaszem z królewskiego rodu Dawida, jest nowym Mojżeszem, który przyszedł, aby poprowadzić swój lud do nowego przymierza i jest Bogiem z nami – Immanuelem. 

Jezus jest długo oczekiwanym Mesjaszem Żydów  

Od powołania uczniów do Wielkiego Nakazu, każda część tej historii Ewangelii pokazuje czytelnikom, jak obietnice i proroctwa, które Bóg złożył swojemu ludowi w Starym Testamencie, spełniły się przez Jezusa. 

Omówienie Ewangelii Mateusza część 2 – film wyprodukowany przez BibleProject

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/matthew-1-13/  

  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski