Przejdź do treści

Omówienie Księgi Abdiasza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Abdiasza – film wyprodukowany przez BibleProject

Abdiasz zapowiada upadek Edomu w Babilonie, co jest obrazem tego, jak Bóg zniszczy wszystkie aroganckie i brutalne narody.

Najktótsza księga Starego Testamentu, Księga Abdiasza, to wizja napisana przez Pańskiego proroka znanego jako Abdiasz, który prorokował przeciwko Edomowi – narodowi spoktrewnionemu z Izraelem. 

Edom upadnie 

Edomici, którzy byli potomkami brata Jakuba Ezawa, nadal żywili urazę ich założyciela do oszustwa Jakuba. Co gorsza, naród Ezawa jeszcze bardziej nienawidził Izraela. Odmawiali pomocy Izraelowi w ich potrzebie, sprzedawali ich jako niewolników, a nawet znęcali się nad nimi podczas okresu wygnania do Babilonu. 

Poprzez Abdiasza Bóg ogłasza sąd nad Edomem i prorokuje, że zostaną oni wymazani z historii. Babilon przejął Edom 100 lat później i naród ten już nigdy się nie podniósł. 

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/learn/obadiah/  

  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski