Przejdź do treści

Omówienie Księgi Jeremiasza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Jeremiasza – film wyprodukowany przez BibleProject

Jeremiasz ogłasza, że Bóg osądzi grzechy Izraela poprzez wygnanie do Babilonu. Po czym przeżywa horror swoich przepowiedni.

Księga Jeremiasza zawiera obrazowy, ale ważny obraz, pokazujący, jak nieposłuszeństwo prowadzi do zniszczenia.

Jerozolima upadnie

Lud Izraela wielokrotnie sprzeciwiał się słuchaniu poleceń Pana i gonił za tak wieloma złymi pragnieniami, że trudno byłoby je zliczyć. A jednak, mimo że złamali warunki swego Przymierza z Bogiem, On nadal był skłonny ich błogosławić, jeśli okażą skruchę.

Sprawiedliwość ma granice, jak daleko pozwoli złu iść bezkarnie. W ostatnim akcie Bóg wybiera Jeremiasza, aby dał ludowi Izraela z południowego królestwa Judy jeszcze jedną szansę: odwrócenie się od ich niegodziwych dróg lub wygnanie do Babilonu. Niestety, rezultatem jest to drugie.

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/learn/jeremiah/  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski