Przejdź do treści

Omówienie Księgi Jonasza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Jonasza – film wyprodukowany przez BibleProject

Czy naprawdę chcemy, aby Bóg kochał naszych wrogów? 

Jonasz jest prorokiem, który został powołany aby przekazać przestrogę przed osądem zbuntowanemu narodowi. Na każdym kroku ucieka przed swoim powołaniem, okazując niewielką wiarę w Jahwe. Ale w końcu udaje się do narodu Niniwy, aby przekazać orędzie Boże. W tym momencie sprawy zaczynają się komplikować.  

Pomimo tego, że ostrzeżenie Jonasza przyniosło zamierzony skutek — Niniwa zwraca się w pokucie do Jahwe — Jonasz jest wściekły na Boga za oszczędzenie Niniwy. Co się dzieje w tej historii? Jest tu sporo wątków do rozpatrzenia i prawdopodobnie znacznie różnią się od tego, czego uczyłeś się na lekcjach religii. 

Czego możemy się nauczyć od Jonasza? 

Historia Jonasza opowiada o niezwykłych przeżyciach związanych ze sztormami morskimi, zjedzeniem przez rybę i roślinami, które cudownie rosną i umierają w ciągu jednego dnia, a lekcje płynące z tych obrazów sięgają znacznie głębiej niż nam się wydaje.  

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem:  https://bibleproject.com/explore/video/jonah/  

  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski