Przejdź do treści

Omówienie Księgi Koheleta (Bible Project)

  • przez
Omówienie Księgi Koheleta – film wyprodukowany przez BibleProject

Kohelet uczy, że życie jest przypadkowe i niekontrolowane, więc jak w tych okolicznościach dobrze żyć? 

Dla autora Księgi Koheleta wszelkie próby kontrolowania naszego życia są bezcelowe. Ale samo życie nie jest. Mimo że życie jest pełne tak wielu problemów, można znaleźć radość w cieszeniu się dobrym towarzystwem i dobrym posiłkiem, w sadzeniu ogrodów i przyczynianiu się do rozwoju naszych społeczności, a także w akceptowaniu problemów i zaufaniu, że Bóg kontroluje rzeczy, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć. 

Księga Koheleta jest odpowiedzią autorów na Księgę Przysłów. Z ich perspektywy życie nie jest tak proste jak banie się Boga i wybieranie mądrości. Życie jest ulotne i nieprzewidywalne, a nasza egzystencja to tylko wycinek czasu. Ich zdaniem, „to wszystko jest ulotne”. Czy jest więc w ogóle jakiś sens? Tak, ale może cię to zaskoczyć. 

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/ecclesiastes/ 

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski