Przejdź do treści

Omówienie Księgi Malachiasza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Malachiasza – film wyprodukowany przez BibleProject

Czy Izrael kiedykolwiek będzie wierny swojemu przymierzu z Bogiem? 

Sto lat po wygnaniu Izraelici, którzy powrócili do Jerozolimy, byli tak samo źli i zepsuci jak ich przodkowie. Księga Malachiasza mówi o ich grzechach – zdeprawowali system ofiarny, gromadzili pieniądze i czcili obcych bogów. Jednak pomimo tego wszystkiego Bóg nie zapomina o swoich obietnicach, że wybawi swój lud i ustanowi nowe Jeruzalem. 

Ostatnie słowo na temat przyszłego Mesjasza 

Księga Malachiasza podsumowuje to, na co wskazywała cała Biblia Hebrajska – lud Boży nie potrafi być wierny przymierzu. Zawiedli ponownie i ponownie. I choć Bóg rozprawi się z ich grzechem, nie opuści ich. Obiecuje, że odkupi pozostałych i wyśle Mesjasza, który wypełni obietnice zawarte w przymierzu. 

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/malachi/  

  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski