Przejdź do treści

Omówienie Księgi Psalmów (Bible Project)

  • przez
Omówienie Księgi Psalmów – film wyprodukowany przez BibleProject

Księga Psalmów w poetycki sposób opowiada całą historię biblijną. 

Psalmy rozpoczynają się krótkim wstępem, który nakreśla główne tematy księgi poprzez przegląd historii Tory i nadziei na przyszłego Mesjasza. 

Psalmy rozwijają te tematy przez pięć części, zwanych księgami. Pierwsze dwie części badają skomplikowaną historię Dawida i jego królewskiej rodziny. Trzecia część skupia się na tragedii wygnania Izraela i upadku królewskiej linii Dawida. Czwarta i piąta część rozpalają nadzieję na Mesjasza, nową świątynię i Królestwo Boże po drugiej stronie wygnania. Wreszcie, książka kończy się pięcioczęściowym podsumowaniem, chwalącym Boga za jego wierność. 

Radość, ból i modlitwa  

Poprzez Psalmy poznajemy znaczenie modlitwy i uznanie bólu, a także moc uwielbienia i spełnienie proroctw. Książka ta została zaprojektowana jako modlitewnik dla ludu Bożego, który oczekuje na przyjście Mesjasza i wypełnienie się Bożych obietnic. 

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/psalms/ 

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski