Przejdź do treści

Wprowadzenie do Nowego Testamentu (BibleProject)

  • przez
Wprowadzenie do Nowego Testamentu – film wyprodukowany przez BibleProject

Autorzy Nowego Testamentu byli przesiąknięci starotestamentowymi obrazami, proroctwami i stylami pisania. 

Biblia hebrajska kończy się ciągłym oczekiwaniem na obiecanego Mesjasza, a my widzimy, że ta historia jest kontynuowana w Nowym Testamencie. Gdy spojrzymy na ogólną strukturę Nowego Testamentu, zobaczymy, że cała Biblia opowiada jedną wielką historię – od Księgi Rodzaju do Apokalipsy – która prowadzi do Jezusa. 

To nie jest nowa historia  

Nowy Testament nie jest tak oderwany od Starego Testamentu, jak niektórzy mogliby przypuszczać. Autorzy Nowego Testamentu byli dobrze zaznajomieni z Pismami Hebrajskimi, stale odwołując się do starotestamentowych fragmentów i historii. Jezus i apostołowie postrzegali historię Jezusa jako kontynuację Biblii hebrajskiej. 

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/new-testament-overview/  

  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski