Przejdź do treści

Omówienie Księgi Habakuka (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Habakuka – film wyprodukowany przez BibleProject

Habakuk daje nadzieję, rozpoznając jak mroczny i chaotyczny jest świat oraz zachęcając nas, byśmy zaufali, że Bóg pewnego dnia usunie zło na zawsze.

Czy Bóg jest naprawdę dobry, skoro świat jest tak niesprawiedliwy?

To jest główne pytanie, z którym zmaga się prorok Habakuk. Woła do Boga, prosząc go, by rozprawił się z ludzkim złem, ale ogarnia go gniew, gdy Bóg nie postępuje z niesprawiedliwymi narodami tak, jak Habakuk uważa, że powinien. Bóg przypomina prorokowi, że Bóg będzie rozprawiał się ze złem w każdym pokoleniu. Możemy nadal ufać jego koordynacji i planowi, pozostając mu wiernymi.

Bóg słyszy nasz lament

W przeciwieństwie do innych ksiąg proroczych, które zawierają ostrzeżenia przed sądem przeciwko skorumpowanym narodom, Księga Habakuka jest kompilacją lamentów proroka. Habakuk kwestionuje dobroć Boga, ponieważ widzi tyle niesprawiedliwości, zła i tragedii na świecie. Zwróć uwagę, jak Habakuk przynosi swoją troskę, a nawet gniew, Bogu w swoim pragnieniu przywrócenia Izraela i pokonania ludzkiego zła.

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/habakkuk/

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski