Przejdź do treści

Omówienie Księgi Sofoniasza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Sofoniasza – film wyprodukowany przez BibleProject

Sofoniasz pokazuje, jak Boża sprawiedliwość i miłość współdziałają tak, aby dać światu nadzieję, oczyszczając Jego lud i odbudowując Jeruzalem.  

Sofoniasz zapowiada oczyszczający sąd Boży nad Izraelem.  

Ale nadchodzący Dzień Pański nie jest bez nadziei. Usunie zło wśród ludu Bożego i stworzy nową przyszłość, w której cała ludzkość będzie mogła rozkwitać w pokoju.  

Sąd i nadzieja  

Księga Sofoniasza zawiera jedne z najbardziej wyrazistych obrazów Bożej sprawiedliwości i nadziei, jakie można znaleźć w księgach prorockich. Sofoniasz ostrzega naród Izraela i sąsiednie narody, że Dzień Pański jest bliski. Bóg będzie sądził narody płonącym ogniem, oczyszczając je z grzechu, zła i przemocy.  

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/zephaniah/ 

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski