Przejdź do treści

Omówienie Księgi Izajasza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Izajasza cz.1 – film wyprodukowany przez BibleProject

Izajasz zapowiada, że sąd Boży oczyści Izrael i przygotuje jego lud na nadchodzącego mesjańskiego króla i nową Jerozolimę.

Podobnie jak Eliasz, Jeremiasz i inni prorocy, Izajasz został powołany przez Boga do dostarczenia Bożego orędzia Izraelowi dla jego dobra. Ale wraz z ostrzeżeniami przed grzechem Izraela i buntowniczym postępowaniem pojawiło się nowe głębokie przesłanie nadziei, która będzie trwać przez wieki po odejściu Izajasza.

Izajasz daje nadzieję

Ta nadzieja zostanie wcielona w Sługę Boga znanego jako „Immanuel”, który pewnego dnia ustanowi na ziemi nowy Izrael i Królestwo Boże. Co niezwykłe, Jezus robi to dokładnie za Swojego życia, wypełniając ponad 300 proroctw w Piśmie Świętym, które zawierają zawiłe szczegóły Jego śmierci i zmartwychwstania, również przepowiedziane w rozdziałach od 50 do 53 Izajasza.

Przez całą próbę czasu słowa Izajasza dodały otuchy tysiącom ludzi, którzy cierpieli z powodu znoju w tym życiu, czekając na przyjście Mesjasza w Jego pierwszym i drugim pojawieniu się, na które wszyscy czekają.

Omówienie Księgi Izajasza cz.2 – film wyprodukowany przez BibleProject

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/learn/isaiah/

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski