Przejdź do treści

Omówienie Księgi Joela (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Joela – film wyprodukowany przez BibleProject

Joel zastanawia się nad „Dniem Pana” i jak prawdziwa skrucha przyniesie wielkie odnowienie, jakiego oczekiwano w innych proroczych księgach.

Księga Joela opisuje sprawiedliwość nad złem w formie unikalnej dla innych proroków Starego Testamentu. W przeciwieństwie do innych książek, Joel opowiada nam historię o straszliwej pladze szarańczy, która wydaje się przemierzać w czasie.

Nie ma miejsca na zło

W księdze nie ma żadnej szczególnej wzmianki o grzechach Izraela, ale konsekwencje opisanych strasznych wydarzeń są z pewnością jasne: Bóg pewnego dnia usunie całe zło i rozpocznie tworzenie od nowa. Ale przez to zniszczenie przyjdzie także wieczna ochrona dla tych, którzy w Niego wierzą.

Po raz kolejny przepowiadane jest zbawienie od mesjańskiego Króla, ale tym razem prorokowano, że Duch Święty również przyjdzie, powodując, że pozornie zwykli ludzie będą mieć wizje, boskie sny i zostaną napełnieni Duchem Bożym. Dokładnie to wydarzyło się w dniu Pięćdziesiątnicy z uczniami Jezusa po Jego śmierci i zmartwychwstaniu, zapewniając nas, że Dzień Pański jest dziś jeszcze bliżej.

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/learn/joel/    

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski