Przejdź do treści

Omówienie Księgi Amosa (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Amosa – film wyprodukowany przez BibleProject

Amos oskarża Izrael o złamanie przymierza z Bogiem i podkreśla, jak ich bałwochwalstwo doprowadziło do niesprawiedliwości i zaniedbania ubogich.

Księga Amosa to intrygujące Pismo od wyjątkowej osoby, Amosa, pasterza i hodowcy drzew figowych mieszkającego w południowej Judzie, który został powołany przez Boga, aby udał się do Betel by głosić ostrzeżenia o sądzie nad północnym królestwie Izraela.

Ostatnia szansa

Północny Izrael podbił inne narody i cieszył się swoimi ostatnimi sukcesami, jednak wewnętrznie był duchowo zbankrutowany. Oddawanie czci lokalnym bogom pogańskim wypaczyło ich moralne postrzeganie, a lud Izraela niesławnie oszukiwał, kradł i sprzedawał swoich biednych w niewolę do obcych krajów.

Bóg jest zasmucony złem, jakie widzi w postępowaniu ludu Izraela, ale dzięki Swojemu miłosierdziu jest gotów dać im kolejną szansę na zmianę ich postępowania. Czego możemy się nauczyć z dzisiejszego czytania Amosa? Dzięki mądrości Amosa odkrywamy, że właściwe postępowanie i miłość do innych są ważniejsze niż ofiary składane Bogu, który pragnie odnowić serca wszystkich poprzez swojego nadchodzącego Króla Mesjasza.

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/learn/amos/

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski