Przejdź do treści

Omówienie Księgi Rodzaju cz. 2 (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Rodzaju, część 2 – film wyprodukowany przez BibleProject

Bóg obiecuje błogosławić wszystkie narody poprzez rodzinę Abrahama.

Bóg obiecuje błogosławić wszystkie narody poprzez rodzinę Abrahama. Ale jak obietnica Boża zwycięży w obliczu starzejących się mężów, niecierpliwych matek, zwodniczych braci i zdrady rodzinnej?

Bóg wzywa Abrahama

W rozdziałach 1-11 Księga Rodzaju opowiada o dobrym świecie Boga i powtarzającym się buncie ludzkości. W jaki sposób Bóg przywróci światu błogosławieństwo? Odpowiedź znajdujemy w rodzinie Abrahama.

Bóg zawiera przymierze z Abrahamem, mówiąc, że wszystkie narody będą błogosławione poprzez jego rodzinę. Reszta Księgi Rodzaju śledzi historię następnych czterech pokoleń. W każdym pokoleniu widzimy ludzką porażkę połączoną z Bożym zobowiązaniem do ratowania i błogosławienia. Jak podsumowuje historia Józefa na końcu: „Wy niegdyś knuliście zło przeciwko mnie, Bóg jednak zamierzył to jako dobro, żeby sprawić to, co jest dzisiaj, że przeżył wielki naród” (Rdz 50:20)

Pod koniec księgi Rodzaju widzimy obietnicę króla pochodzącego z linii Judy, który będzie królem nad narodami i przywróci światu błogosławieństwo (Rdz 49:8-13). To jest ta obietnica, która spełni się w Mesjaszu Izraela.

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/genesis-12-50/

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski