Przejdź do treści

Omówienie Księgi Aggeusza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Aggeusza – film wyprodukowany przez BibleProject

Aggeusz wzywa powracających wygnańców aby pozostali wierni i odbudowali świątynię.  

Wygnańcy, którzy niedawno wrócili, zmagają się z trudnościami w odbudowie i walczą o zachowanie wierności po tak wielu stratach i rozczarowaniach. Aggeusz zapewnia ludzi, że ich wysiłki i wierność przyniosą błogosławnieństwa. Bóg pewnego dnia zbuduje nową Jerozolimę i zamieszka pośród swojego ludu.  

Odbudowa Jerozolimy 

Lud Izraela został podbity przez Babilon, ponieważ złamał przymierze z Bogiem poprzez bałwochwalstwo i niesprawiedliwość. Księga Aggeusza została napisana 70 lat po tym przepowiedzianym wygnaniu i opisuje doświadczenia małej grupy Izraelitów, kierowanej przez Jozuego i Zorobabela, którzy powrócili, by odbudować Jerozolimę.

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem:  https://bibleproject.com/explore/video/haggai/  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski