Przejdź do treści

Omówienie Księgi Zachariasza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Zachariasza – film wyprodukowany przez BibleProject

Poznaj dziwne wizje snów w Księdze Zachariasza. 

Te dziwaczne obrazy przypominają ludowi Bożemu, że muszą pozostać wierni przymierzu, jeśli chcą, aby przepowiednie o nowym Jeruzalem, mesjańskim królestwie i końcu zła się spełniły. Mimo że księga nie trzyma się schludnego, uporządkowanego wzoru i zawiera przerażające i dziwaczne obrazy, ukazuje przebłyski Bożej ręki prowadzącej historię ku Jego celom. Jest to przesłanie, które wciąż jest dla nas aktualne — możemy patrzeć poprzez chaos i mieć nadzieję na Królestwo Boże, które będzie motywować nas do wierności w dniu dzisiejszym.  

Nadzieja na Odnowę 

Blisko 70 lat po wygnaniu Izraelici przeżywali trudności i zastanawiali się, czy prorocze obietnice nowej Jerozolimy kiedykolwiek się spełnią. Księga Zachariasza odpowiada na to pytanie poprzez kilka sennych wizji, wzywając lud Boży do zachowania wierności i nadziei na Boże obietnice.  

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/zechariah/  

  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski