Przejdź do treści

Wprowadzenie: TaNaCh / Stary Testament

  • przez
Wprowadzenie: TaNaCh / Stary Testament – film wyprodukowany przez BibleProject

Biblia hebrajska to trzyczęściowy zbiór zwojów znanych jako Tora, Nevi’im i Ketuvim, czyli TaNaCh.  

Jak wszyscy starożytni Żydzi, Jezus czytał Pismo Święte jako trzyczęściowy zbiór zwojów znany jako TaNaCh. W tym filmie dowiemy się, dlaczego ma to znaczenie i co się dzieje, gdy czytasz Pisma Hebrajskie w tradycyjnym porządku żydowskim. 

TaNaCh 

Biblia hebrajska, czyli Stary Testament, odnosi się do zbioru ksiąg hebrajskich (i niektórych aramejskich), które w starożytnym Izraelu uznawano za Pismo Święte. Tradycyjny porządek tych książek nazywa się TaNaCh. TaNaCh jest akronimem nazw trzech dużych podzbiorów Biblii Hebrajskiej: ToryNevi’im i Ketuvim. 

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/video/old-testament-tanak/

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski