Przejdź do treści

Omówienie 1 i 2 Ksiąg Królewskich (BibleProject)

  • przez
Omówienie 1 i 2 Księgi Królewskiej – film wyprodukowany przez BibleProject

Syn Dawida, Salomon, prowadzi Izrael do wielkości, tylko po to, by upaść i doprowadzić Izrael do wojny domowej, a ostatecznie do zniszczenia i wygnania.

Po stuleciach włóczęg, walk i podbojów, Boża obietnica dana Abrahamowi wydaje się w końcu namacalna – Dawid i Salomon jednoczą Izraelitów w jedno królestwo, którego potomkowie są ?liczni jak gwiazdy?.

Powstanie i upadek królestwa

Znana jako 1 i 2 Księga Królewska we współczesnych Bibliach, Księga Królów – pierwotnie jedna księga – opowiada o rządach królów Izraela od syna Dawida, Salomona, aż do czasu wygnania Izraela, ostatecznego skutku nieposłuszeństwa narodu.

Czy obiecany przez Boga Mesjasz przybędzie pomimo niepowodzeń Izraela? Przeczytaj więcej, aby się dowiedzieć! Zwróć uwagę, jak perspektywa księgi daje czytelnikowi spojrzenie „z lotu ptaka” na cały naród w porównaniu z interpersonalnym skupianiem się na kluczowych osobach w Księdze Samuela. Niektórzy znani ludzie w Księdze Królewskiej, jak Eliasz i Izebel, również staną się symbolicznymi przedstawicielami dla niektórych tematów Nowego Testamentu. Przypatrz się temu bliżej.

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/learn/1-2-kings/

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski