Przejdź do treści

Omówienie Księgi Liczb (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Liczb – film wyprodukowany przez BibleProject

Powtarzający się bunt Izraela na pustyni spotyka się z Bożą sprawiedliwością i miłosierdziem.

W drodze do ziemi obiecanej Izrael raz po raz buntuje się przeciwko Bogu. Bóg odpowiada krótkoterminową surowością i długoterminową hojnością, co świadczy o wierności Jego przymierza.

Błądząc po pustyni

Po wiekach życia na obcych ziemiach przyszedł czas, aby Izraelici powrócili do ziemi, którą Bóg obiecał Abrahamowi. Ale wkrótce po tym, gdy wyruszyli do Kanaanu, Izraelici nieustannie narzekają, grzeszą, a nawet wzniecają bunt przeciwko Mojżeszowi i Aaronowi nawet w obecności Boga. Jedenaście dni wędrówki po pustyni zmienia się w 40 lat z powodu ich niewiary i tylko ich dzieci mogą wejść do ziemi obiecanej. Zmęczony i sfrustrowany nawet Mojżesz buntuje się przeciwko nakazowi Boga przez co nie może wejść do ziemi obiecanej.

Za każdym razem, gdy Izrael się buntuje, Bóg jednocześnie okazuje swoją sprawiedliwość i miłosierdzie. Pogański prorok zostaje wynajęty, aby przekląć Izrael, ale słyszy on tylko słowa błogosławieństwa od Boga dla Izraela. Nawet podczas ich buntu Bóg nadal okazuje im swoją niesamowitą miłość i zapewnia żywność. Księga Liczb staje się dla nas ostrzeżeniem i zachętą, abyśmy podążali za Bogiem i ufali Jego dobremu planowi wobec Jego ludu.

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem: https://bibleproject.com/explore/numbers/

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób.

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem: https://bibleproject.com/polish/

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski