Przejdź do treści

Omówienie Księgi Micheasza (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Micheasza – film wyprodukowany przez BibleProject

Micheasz ogłasza Boży sąd nad Izraelem. 

Izrael wykorzystywał biednych i przekręcał prawa Tory, a sprawiedliwość Boża oznacza, że będzie się z nimi obchodził surowo. Ale proroctwa Micheasza nie są pozbawione nadziei. Bóg Izraela jest także wierny i pełen miłosierdzia. Bóg obiecuje zachować wierną resztę, z której stworzy nowe Jeruzalem po drugiej stronie grzechu i wygnania.  

Dobry Pasterz 

Księga Micheasza maluje obraz Boga jako sprawiedliwego ale też miłosiernego. Jak pasterz, pewnego dnia Bóg zbierze i przywróci do ziemi wierną resztę. Odbuduje Jerozolimę, pokona zło na zawsze i wyśle mesjańskiego Króla, aby rządził ludźmi i błogosławił wszystkie narody.  

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem:  https://bibleproject.com/explore/video/micah/ 

  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski