Przejdź do treści

Omówienie Księgi Nahuma (BibleProject)

  • przez
Omówienie Księgi Nahuma – film wyprodukowany przez BibleProject

Nahum ogłasza zniszczenie Asyrii i wyjawia, że Bóg będzie chronił swój wierny lud i karał wszystkie aroganckie, brutalne i złe narody. 

Nahum przepowiada upadek Niniwy i Asyrii. 

Zniszczenie imperium asyryjskiego jest obrazem tego, jak Bóg skonfrontuje i zniszczy wszystkie brutalne ludzkie imperia. Chodzi tu o zaangażowanie Boga w sprawiedliwość, która jest tak samo prawdziwa dzisiaj, jak w czasach Nahuma. Chociaż Bóg zwycięży ludzkie zło, nie zapomina o niewinnych. Obiecuje zapewnić schronienie w dniu sądu każdemu, kto ukorzy się przed Bogiem. 

Bóg jest Sprawiedliwy 

Księga Nahuma to zbiór wierszy zapowiadających upadek niektórych z najgorszych ciemiężców Izraela. Odnosząc się do ksiąg Daniela, Wyjścia i Izajasza, Nahum pokazuje nam, że zniszczenie Niniwy i Asyrii to przykłady tego, jak Bóg działa w każdej epoce w historii.  

Opis wideo został przetłumaczony z języka angielskiego, oryginalny tekst opisu dostępny jest pod linkiem:  https://bibleproject.com/explore/video/nahum/ 

  

BibleProject to niekomercyjne studio animacji zajmujące się produkcją krótkich, w pełni animowanych filmów, dzięki którym treść Biblii może być dostępna dla wszystkich, wszędzie. Tworzone filmy, podcasty i inne materiały są rozpowszechniane za darmo, by pomóc ludziom poznawać historię biblijną w nowy sposób. 

Polska część strony internetowej BibleProject jest dostępna pod linkiem:https://bibleproject.com/polish/ 

Zachęcamy również do subskrypcji polskiego kanału BibleProject na YouTube: https://www.youtube.com/c/BibleProjectPolski